Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści

treść

źródło: Kancelaria Prezydenta...

źródło: Kancelaria Prezydenta...

Przedstawiciele Federacji Przedsiebiorców Polskich w składzie Rady Dialogu Społecznego

27-01-2021

Jarosław Gowin Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego wziął udział w uroczystości powołania przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę przedstawicieli Federacji Przedsiębiorców Polskich w skład Rady Dialogu Społecznego, która miała miejsce w Pałacu Prezydenckim 25 stycznia 2021 r.

Akty powołania w skład Rady otrzymali: Sylwia Szczepańska, Marek Kowalski i Łukasz Kozłowski, którzy są przedstawicielami Federacji Przedsiębiorców Polskich.

W trakcie spotkania Prezydent A. Duda podkreślił, że  wszyscy doskonale wiemy, jak bardzo ciężki jest okres pandemii koronawirusa dla naszej gospodarki; zresztą nie tylko dla naszej, ale w ogóle śmiało można powiedzieć – dla światowej, dla absolutnej większości krajów na świecie; także – niestety – dla nas. To wymaga szczególnych działań, szczególnych form wsparcia dla przedsiębiorców i szczególnego przyglądania się ich sytuacji. Dyskusje na ten temat powinny się toczyć właśnie także w ramach Rady Dialogu Społecznego. Także tu strona rządowa przede wszystkim – reprezentowana dziś przez Pana Premiera – powinna słyszeć głos pracodawców, powinien być prowadzony ten dialog, tak niezwykle potrzebny.

Podczas uroczystości Wicepremier Jarosław Gowin zaznaczył, że Polska wraz z całym światem przeżywa bardzo dramatyczny okres. Pandemia zagraża życiu i zdrowiu milionom Polaków. Zagrożonych jest tysiące polskich firm oraz miliony miejsc pracy. Dlatego w trudnych czasach najwłaściwszą metodą szukania rozwiązań jest dialog, rozmowa. Naturalną płaszczyzną, forum takiego dialogu ponad podziałami jest Rada Dialogu Społecznego, która dzisiaj wzbogaca się o nowych członków.
Premier podkreślił, że nowo powołane osoby reprezentują środowisko, które jest niezwykle ważne, którego głos powinien być jak najbardziej słyszany w tych trudnych czasach.
Ponadto Prezydent RP odwołał z Rady Dialogu Społecznego przedstawicieli następujących organizacji pracodawców: Jana Stefanowicza – Business Centre Club, Władysława Jeremienkę – Związek Rzemiosła Polskiego oraz Marka Zychlę – Konfederacja Lewiatan.

do góry Ostatnia modyfikacja: 15-04-2021
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: