Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści

treść

Szkolenie dla mediatorów z listy ministra właściwego do spraw pracy

13-12-2017

W dniach 11-12 grudnia br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbyło się szkolenie zorganizowane przez Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Mediatorzy z listy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wzięli udział w zajęciach „Praktyczne strategie rozwiazywania konfliktów w warsztacie skutecznego mediatora – techniki i narzędzia negocjacyjne z elementami erystyki”. Tematyka szkolenia ukierunkowana była na zagadnienia związane z praktycznymi aspektami pracy mediatora i doskonaleniem tzw. umiejętności miękkich.

W trakcie szkolenia omówiono między innymi skuteczne zachowania komunikacyjne mediatora, komunikację niewerbalną i proces budowania zaufania. Mediatorzy poznali strategie przekonywania, pogłębili wiedzę na temat rozpoznawania perswazji w przestrzeni mediacyjnej oraz zagrożeń wynikających z manipulacji.

Ostatnia część szkolenia poświęcona była omówieniu psychologicznych koncepcji stosunków międzyludzkich, a wśród nich konfliktowi w komunikacji oraz komunikacji w konflikcie.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość wymiany informacji o bieżących sprawach mediatorów z listy ministra właściwego do spraw pracy.

Korzystając z okazji pracownicy Departamentu dialogu i Partnerstwa Społecznego złożyli mediatorom życzenia zdrowych, rodzinnych i pełnych spokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2018.

do góry Ostatnia modyfikacja: 29-09-2020
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: